Hotel Łabędy - Lokalizacja Hotel Łabędy - Lokalizacja
Lokalizacja Lokalizacja

Hotel Łabędy położony jest na obszarze zielonych płuc Gliwic, w odległości zaledwie 3 km od Gliwickiej Strefy Ekonomicznej, 6km od centrum miasta i 10 km od hali Arena Gliwice, jednego z najnowocześniejszych i największych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce.

Lokalizacja hotelu sprzyja zarówno pobytom służbowym, jak i turystyczno- krajoznawczym. Mieszczące się w dolinie rzeki Kłodnicy Łabędy są obecnie dzielnicą Gliwic, ale dawniej było to samodzielne miasto. Spekuluje się, że nazwa pochodzi od licznych stad łabędzi, które w dawnych czasach przebywały na tych terenach. Dzielnica może poszczycić się atrakcjami krajobrazowymi oraz rekreacyjnymi. Na jej terenie znajdują się: Port Gliwice, uważany za najnowocześniejszy i najbardziej uniwersalny port śródlądowy w kraju, jak również zabytkowe kościoły, z których najstarszy – Kościół Wniebowzięcia NMP – datowany jest na rok 1217.

Do wycieczek pieszych i rowerowych zaprasza Las Łabędzki, przez który przebiegają ścieżki rowerowe oraz liczne szlaki turystyczne.

Czynnemu wypoczynkowi sprzyja także imponujące zaplecze sportowe. W bliskiej odległości od hotelu znajdują się ośrodek jazdy konnej, basen Olimpijczyk oraz malownicze Jezioro Czechowickie.